Bankacılık işlemlerinde yeni bir çağın kapısını aralayan açık bankacılık uygulamaları, özellikle birden fazla banka ve müşteriyle çalışan işletmelerin süreçlerini kolaylaştırıyor. Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde hızla yaygınlaşan açık bankacılık uygulamaları 2010’ların son çeyreğinden itibaren Türkiye’de de talep görmeye başladı. Türkiye’de finansal süreçlere ilişkin geliştirdiği çözümlere açık bankacılık platformu NetEkstre’yi de ekleyen Eçözüm Bilgi Teknolojileri, 20 yıllık tecrübesiyle firmalara açık bankacılık deneyimi sunuyor.

NetEkstre ile tüm bankalar tek bir platformda

Açık bankacılık uygulamalarının ön plana çıkan temel özelliğini, farklı bankaların tek bir ekran üzerinden yönetilebilmesine olanak tanıması olarak açıklayabiliriz. NetEkstre, Türkiye’de açık bankacılık ekosistemi ile API’lerini paylaşan 28 bankanın entegrasyonuyla, müşterilerine banka hesap hareketlerini tek bir platformdan kolayca takip edebilmesini sağlıyor. Açık bankacılık sistemine entegre olan bankaların sayıları da her geçen gün artmaya devam ediyor.

NetEkstre ile banka hesaplarının tek ekran üzerinden takip edilmesinin avantajları neler?

NetEkstre açık bankacılık platformuyla tanışan firmalar, farklı bankalardaki hesaplarını tek bir platform üzerinde bir araya getirebiliyor. Bunun için NetEkstre hesabının açılması ve ardından bankalardan yetki tanımlaması yeterli oluyor. Bu adımların ardından firmalar, banka fark etmeksizin tüm hesap hareketlerini NetEkstre üzerinden anlık kontrol edebiliyor. Kullanıcılar, internet erişimi olan bilgisayar, tablet, mobil cihazlardan her an ve diledikleri her yerden tüm bankalardaki hesap hareketlerini görüntüleyebiliyor. Ayrı ayrı her banka için bankaların kendi dijital kanallarına girme zorunluluğu, bu erişimler için ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifre bilgilerine gerek kalmıyor. Takip kolaylığının yanı sıra NetEkstre, tanımlı banka hesaplarındaki hareketlerden kullanıcıları anında haberdar edebiliyor.

NetEkstre’yi kullanan firmalar, banka fark etmeksizin hesap hareketlerine ilişkin ihtiyaçları olan raporları anında oluşturabiliyor. Zengin raporlama seçenekleri ve grafiklerle hazırlanan raporlar, firmaların finansal yönetim ve muhasebe süreçlerinde daha etkin kararlar alabilmesine yardımcı oluyor.

 

Raporlarınızda rafine edilmiş anlamlı verilere yer verin

Şirketlerin bankacılık süreçlerine ilişkin raporlar hazırlanırken her bankadan ayrı ayrı veri toplama gerekliliğini ortadan kaldıran NetEkstre, firmalara iş gücü ve zaman bakımından ciddi avantajlar sağlanıyor. Öte yandan bankalardan ayrı ayrı veri toplarken doğabilecek insan kaynaklı veri hataları da ortadan kalkıyor. Hazırlanan raporlarda bankalardaki anlık bakiye bilgileri, yapılan ödemeler, hesaplara para girişlerine ilişkin rafine edilmiş anlamlı bilgilere kolayca ulaşabiliyor.

NetEkstre, bankacılık bilgilerinin tek platformdan kolay takibi ve anlık erişim olanaklarının yanı sıra banka hesap hareketlerine ilişkin bilgileri, ERP/muhasebe yazılımlarıyla otomatik olarak paylaşıyor. Türkiye’de en çok kullanılan 15 ERP yazılımıyla entegre bir şekilde çalışabilen NetEkstre, şirketlerin muhasebe süreçlerinde de zaman ve iş güzü tasarrufu sağlıyor.